Naturalne jest to, że włosy wypadają. Jeśli więc widzimy je na szczotce do włosów, w
wannie po kąpieli, na poduszce, nie powinno to budzić naszego niepokoju. Za normę uznaje się wypadanie do stu włosów dziennie. Przy stu tysiącach włosów jakie mamy na głowie i gęstości zarostu (600 na cm2, podczas gdy dla porównania na ciele jest to 60 na cm2) to niewiele. Jeśli jednak wypada ich więcej, gdy zaczynamy widzieć prześwity, pojawiają się przerzedzenia w zakolach, to sygnał, że trzeba działać. I to czym prędzej.
Istnieje kilka typów łysienia. Najczęstszym jest androgenowe, ale warto też wspomnieć o łysieniu plackowatym i bliznowaciejącym. W tym ostatnim rokowania na wyleczenie są bliskie zeru, dochodzi w nim bowiem do nieodwracalnego zniszczenia mieszków włosów. Na szczęście występuje bardzo rzadko. Bliznowacenie może się pojawić wskutek urazów zewnętrznych (mechanicznych albo oparzeń, odmrożeń) lub chorób takich jak toczeń i grzybice. Odwracalne jest łysienie plackowate (dotyka w takiej samej mierze kobiet, jak i mężczyzn), co nie oznacza, że jest proste w leczeniu, gdyż jego podłożem jest stres i brak równowagi psychicznej.
Zdecydowanie najpowszechniejsze jest łysienie androgenowe. Problem dotyczy większości mężczyzn na różnym etapie życia. Nie omija też kobiet, u których dodatkowym czynnikiem wpływającym na defekt – oprócz nadmiaru androgenów – jest zaburzona proporcja żeńskich i męskich hormonów płciowych. Wypadaniu włosów u kobiet sprzyjają też otyłość, niedoczynność tarczycy i antykoncepcja hormonalna.
Głównym winowajcą łysienia androgenowego jest hormon testosteron, a bardziej szczegółowo, jego pochodna – dihydrotestosteron, który działa bardzo niekorzystnie na mieszki włosowe. Sprawia, że stopniowo się osłabiają (wtedy włosy stają się coraz cieńsze i słabsze – jest to pierwszy przejaw łysienia), a równocześnie pod jego wpływem znacznie skraca się faza anagenu a wydłuża telogenu (przez to włosy rosną wolniej i są krótsze).
Wypadanie włosów zależy w u dużej mierze od wrażliwości cebulek na dihydrotestosteron.
Najbardziej reagują na niego zakola i czubek głowy (u mężczyzn). Kobiety natomiast zaczynają łysieć od środka głowy.
Wskazania:
łysienie androgenowe, łysienie plackowate, wypadanie włosów na skutek zmian hormonalnych w okresie ciąży i laktacji, na skutek słabego krążenia, ubogiej diety, włosy słabe, przetłuszczające się, wymagające odżywienia.
SKŁAD:
kwas hialuronowy, kwas aminobenzoesowy, rutyna, apigenina, Ginko biloba
(miłorząb dwuklapowy)Aminokwasy: hydroksyprolina, tymina, tauryna, izoleucyna,
walina, tryptofan, seryna, Witaminy: biotyna, inositol(wit.B8),
cyjanokobolaminan(wit.B12),niacynamid(wit.B3), Koenzymy: koenzym A, Peptydy
biomimetyczne:
CZĘSTOTLIWOŚĆ: 1 zabieg co 7-9 dni
PRZEZNACZENIE: skóra głowy i
brwi
DZIAŁANIE: eliminowanie
nadmiernej utraty włosów, eliminowanie łysienia, eliminowanie łojotokowych
stanów zapalnych na owłosionej skórze głowy
DLA KOGO: dla osób z
problemami łysienia, nadmierną utratą włosów, z problemem wzmożonej
nadczynności gruczołów łojowych w obszarze skóry głowy
Mechanizm działania światła w urządzeniu Nano BIOMED:
Terapia działa w sposób naturalny (fizjologiczny).Polega na dostarczaniu energii komórkom. Oddziaływuje na organelle komórkowe, które mają zdolność przekształcania energii świetlnej w ATP ( swoistą energię komórkową niezbędną do jej procesów życiowych).
Terapia światłem o niskiej energii wykorzystuje fotobiostymulujące działanie światła na funkcje komórkowe. Lampa PDT emituje światło w technologii LED (Light Emiting Diode) o długości fal 830/590, lub 633 nm. Energia jest deponowana w tkance z dużą dokładnością oraz z wysokim stopniem koncentracji, zbliżonej do laserowej. Zapewnia to doskonałą skuteczność w terapii leczenia schorzeń skóry głowy.